BLANKA MATRAGI Big Smaragd Scarf

Kód: BM9
7 000 Kč
Na skladě (1 ks)

Elegantní šátek zdobí autorská digitálně zpracovaná malba inspirovaná přírodními prvky. Výborný doplněk, který nesmí chybět žádné moderní ženě v šatníku. Šátek využijete na mnoho způsobů a doladíte tím svůj outfit. Lze nosit jako doplněk přes saka, šaty, kabáty, kostýmky ale i přes plavky.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY
Barva: modrá, zelená
Materiál: 100% silk
Rozměry: 140 x 140 cm
Stav produktu: 5
Stav celkového opotřebení: velmi dobrý
Stav látky (švy,poškození,atd.): velmi dobrý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Akad. mal. Blanka Matragi se narodila 20. února 1953 ve Světlé nad Sázavou do rodiny brusiče skla. Nikoho tedy nepřekvapilo, když následovala šlépěje svého otce a nejdříve tři roky studovala na střední odborné škole sklářské ve svém rodišti a posléze svá studia pokračovala na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, která jí dala více prostoru pro kreativní projev. Po úspěšném ukončení studia v roce 1974 si na radu profesora Stanislava Libenského podala přihlášku do ateliéru oděvního výtvarnictví Zdeňky Bauerové na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V tvrdé konkurenci se Blance podařilo obstát a ke studiu na VŠUP byla přijata. Tím začala její úspěšná kariéra módní návrhářky.

Ačkoli měl být pobyt v Libanonu omezen pouze na dobu nezbytnou pro vyřízení víza do Saudské Arábie, manželé Matragi se zde usadili natrvalo, jelikož na Blančin komunistický pas nebylo možné vízum získat. I přes probíhající občanskou válku začíná návrhářka okamžitě tvořit – nejdříve u rodinné firmy Mekkawi, později již na vlastní pěst. V roce 1982 otevírá za obrovského zájmu médií svůj salon Blanka Haute Couture.

Skvěle odváděná práce, originalita a nezbytná dávka štěstí zajišťují návrhářce stále nové zákaznice, a to často z vysokých společenských kruhů. Díky doporučením spokojené klientely se Blanka postupem času dostává i do královských paláců v Perském zálivu. Pro královské rody a manželky ropných magnátů tvoří své unikátní šaty dodnes, přičemž ve výběrových řízeních svými návrhy často poráží své francouzské a italské kolegy, návrháře nejproslulejších módních domů. V roce 1987 navrhla uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí.

Blanka Matragi již 40 let působí v oblasti náročné zakázkové tvorby exkluzivních šatů na míru a v oblasti průmyslového designu, s nímž pravidelně spolupracuje. Za tuto dobu nasbírala nespočet zkušeností, a to po celém světě. Tyto zkušenosti se rozhodla přinést zpět do své rodné vlasti, když v Praze roku 2011 založila své studio Matragi Design.

Toto studio zastřešuje návrhářčiny kreativní aktivity a slouží ke zprostředkování kontaktu mezi designérkou a společnostmi, které hledají pro svou výrobu unikátní nápady a kreativní přístup. Designérka společně se svým týmem realizuje zakázky od návrhu drobností, jako jsou firemní šátky a kravaty, přes kuchyňské doplňky až po vytváření kreativních kampaní pro automobilky.

Samozřejmostí je též navrhování a realizace uměleckých předmětů a užitého designu pro interiéry i exteriéry na základě individuální soukromé poptávky. Pokud tedy hledáte unikátní design pro svůj dům či kancelář, máte taktéž možnost skrze studio Matragi Design vstoupit do jednání s Blankou Matragi.